Termín 04.02.2022 - 06.02.2022
Nízké Tatry a Vysoké Tatry

Cena 1900,- Kč/Os. nebo 76,- Euro

Kapacita - 35 míst

Příjezd do Ostravy
Neděle okolo 21:00 hod., čas je pouze orientační

Program
Pátek - příjezd na ubytování
Sobota - Vysoké Tatry - Starý Smokovec - Téryho chata (Délka 18,3 km)
Neděle - Nízké Tatry - Chata Lúčky - Krúpová Hoĺa (Délka 19,2 km)

 

Doprava do Ostravy
Tu si řešíte každý individuálně sám. Hromadné svozy nebo sdílené jízdy z krajů ČR do Ostravy neřeším, to už je jen na Vás. Jediné co pro Vás v tomto ohledu nově udělám je to, že před cestou vytvořím skupinu na Whatsappu, kde se můžete společně domlouvat na případných spolujízdách z různých koutů ČR. 

Parkování v Ostravě
Podélné parkoviště, na kterém máme sraz bývá docela plné, ale často se pár místa najde. Nicméně v okolí 200 m se dají najít i jiná místa, takže není třeba se bát.

Doprava z Ostravy na Slovensko a řidiči
Pojedeme osobními auty, přičemž v každém autě pojede 5 lidí. Kdo s kým pojede se dozvíte na místě setkání a pokud chcete jet s někým konkrétním, řekněte mi to prosím předem ať si to poznačím. Ti z Vás, kteří po dohodě semnou berou vlastní auto, dostanou po skončení výletu 2500,- Kč za náklady na PHM a dálniční známku. Všichni řidiči vyráží z místa odjezdu v Ostravě v uvedený čas (v případě, že pojedete např. z Prahy a pojede Vás 5, můžete jet rovnou na místo ubytování). Pokud by Vám čas odjezdu nevyhovoval, můžete jet klidně po vlastní ose, ale počítejte prosím s tím, že cena zůstane stejná a budete si muset připočíst náklady na vlastní cestu.

Mapy, trasy a aplikace záchranka
Všichni! Opakuji VŠICHNI! Si stáhněte aplikaci Záchranka a taky aplikaci Mapy.cz. Záchranka slouží k přivolání pomoci, kdyby se Vám cokoli stalo a funguje i na Slovensku, Maďarsku, Rakousku atd. V aplikaci Mapy.cz si stáhněte offline mapy Slovenska, protože pokud se náhodou odtrhnete od party a sejdete z cesty, budete vděční za to, že máte alespoň tuto mapu a neztratíte se. Mapové podklady k vybraným okruhům najdete v odkazech nahoře. Mělo by Vám to načíst konkrétní trasy a pokud jste vybavení hodinkami od Garminu apod. můžete si přes odkaz stáhnout trasy i do hodinek. 

Cena zahrnuje
Cestu z Ostravy na Slovensko a zpět, ubytování na 2 noci, vířivku a 2x snídani formou rautu. 

Ubytování
Bydlet budeme v Demanovské dolině v apartmánech AHA Jasná, přičemž v každém apartmánu je celkem 5 postelí s lůžkovinami, které obsadí ženy. Muži si přibalí karimatku a spacák, protože budou gentlemani a lehnou si na zem. Tzn. ženy si spacák a karimatku brát nemusejí, muži ano. 

Jídlo
Po cestě na Slovensko se klasicky zastavíme v Žilině u Tesca, kde si můžete nakoupit na celý víkend. V ceně máte snídani na každý den a co se týče oběda a večeře, řeší si každý po vlastní ose. V apartmánech jsou vybavené kuchyňky s lednicí, vařičem, rychlovarnou konvicí, nádobím a dřezem. Takže si můžete na večeři cokoli klidně uvařit. Kousek od apartmánů je výborný pizza-pasta restaurace s otevřenou zahrádkou a taky non-stop benzínka. Další obchody jsou už kousek dále. 

Vybavení
Turistické mačky, nesmeky, plavky do vířivky a termálů a zbytek oblečení si nachystejte podle předpovědi počasí. Začátkem listopadu pravděpodobně na horách ještě moc sněhu nebude, ale raději buďte připraveni než překvapeni. V horách jeden nikdy neví. 

Covid
Pro cestu přes hranice budete potřebovat potvrzení o očkování nebo výsledek PCR testu, který není starší než 72 hodin. Naše cesta není turistická, ale pracovní, protože jedeme společně natáčet další díl pořadu #sjosefemnacestach, takže všichni dostanete oficiální pracovní smlouvy na daný termín. Díky pracovní cestě za účelem výroby audiovizuálního díla se na nás vztahuje výjimka a nebude nutná karanténa ani pro ty, kteří budou mít pouze potvrzení o PCR testu. 

Zrušení termínu
Pokud se na termín přihlásíte, zaplatíte a pak to zrušíte, sháníte za sebe náhradu, jinak peníze nevracím. Chápu, že e občas může komukoli cokoli přihodit, ale my za to nemůžeme a nebudu celé skupině zvedat cenu jen proto, že jeden z Vás z nějakého důvodu nemůže. Samozřejmě Vám s tím mohu pomoct na svém Instagramu formou příspěvku na stories a taky napíšu zprávu na Whatsapp. Vynasnažím se Vám pomoct, ale očekávám, že když už mi přiděláte starost navíc, budete féroví a přiložíte ruku k dílu taky. Být Vámi nespoléhám jen na mé sociální sítě. Prozatím to vždy vyšlo a termíny se naplnily, ale pokud to jednou nevyjde,...

Alkohol a drogy
Alkohol si pijte jak chcete, to mi je jedno, ale jestli zjistím, že mi na výlety někdo tahá drogy počínaje marihuanou, dostane flákanec, sbalí si věci a jede na vlastní náklady vlakem domů. Samozřejmě na další výlety už v budoucnu nepojede.