Termín 11.06.2021 - 13.06.2021
Vysoké Tatry - Rysy a Malá Fatra - Velký a Malý Rozsutec

Cena 1800,- Kč/Os. 

Kapacita - 30 míst

Příjezd
Neděle okolo 21:00 hod., čas je pouze orientační

Program
Pátek - příjezd na ubytování
Sobota - Vysoké Tatry, Rysy (20 km)
Neděle - Malá Fatra, Malý a Velký Rozsutec (13 km)

Doprava do Ostravy
Tu si řešíte každý individuálně sám. Hromadné svozy nebo sdílené jízdy z krajů ČR do Ostravy neřeším, to už je jen na Vás. Jediné co pro Vás v tomto ohledu nově udělám je to, že před cestou vytvořím skupinu na Whatsappu, kde se můžete společně domlouvat na případných svozech z různých koutů ČR. 

Parkování v Ostravě
Podélné parkoviště, na kterém máme sraz bývá docela plné, ale často se pár místa najde. Nicméně v okolí 200 m se dají najít i jiná místa, takže není třeba se bát.

Doprava z Ostravy na Slovensko a řidiči
Pojedeme osobními auty. Kdo s kým pojede se dozvíte na místě setkání. Ti z Vás, kteří po dohodě semnou berou vlastní auto, dostanou po skončení výletu 2000,- Kč za náklady na PHM a dálniční známku. Všichni řidiči vyráží z místa odjezdu v Ostravě v uvedený čas! Nebudu s nikým na poslední chvíli řešit, že by bylo pro toho nebo tamtoho lepší jet odtamtud nebo odtamtud. Na to fakt nemám čas ani energii. 

Trasy 
Mapové podklady k vybraným okruhům hodím do skupiny na Whatsapp. Všichni si stáhněte aplikaci Mapy.cz od seznamu a offline verzi Slovenska. Pokud se někde ztratíte, což se občas stává, offline mapa se zapnutou GPS v telefonu funguje bez mobilního signálu a také v režimu letadlo. Díky apky snadno můžete najít cestu zpět sami. 

Cena zahrnuje
Cestu z Ostravy na Slovensko a zpět, ubytování na 2 noci, vířivku a 2x snídani formou rautu. 

Ubytování
Bydlet budeme v Demanovské dolině, přičemž v každém apartmánu je celkem 5 postelí s lůžkovinami, které obsadí ženy. Muži si přibalí karimatku a spacák, protože budou gentlemani a lehnou si na zem. Tzn. ženy si spacák a karimatku brát nemusejí, muži ano. 

Jídlo
Po cestě na Slovensko se klasicky zastavíme v Žilině u Tesca, kde si můžete nakoupit na celý víkend. V ceně máte 2x snídani a co se týče oběda a večeře, řeší si každý po vlastní ose. V apartmánech jsou vybavené kuchyňky s lednicí, vařičem, rychlovarnou konvicí, nádobím a dřezem. Takže si můžete na večeři cokoli klidně uvařit. Kousek od apartmánů je výborný pizza-pasta restaurace s otevřenou zahrádkou a taky non-stop benzínka. Další obchody jsou už kousek dále. 

Vybavení
Turistické mačky, nesmeky, plavky do vířivky a zbytek oblečení si nachystejte podle předpovědi počasí.

Covid
Pro cestu přes hranice budete potřebovat Antigenní nebo PCR test, který není starší než 7 dnů a formulář pro překročení státní hranice s negativním výsledkem z certifikované laboratoře nebo lékařského zařízení. Očkovaným stačí potvrzení o očkování a těm co prodělali covid nejdéle 180 dní nazpět stačí potvrzení od doktora o tom, že jej prodělali a kdy. Naše cesta není turistická, ale pracovní, protože jedeme společně natáčet další díl pořadu #sjosefemnacestach, takže všichni dostanete oficiální pracovní smlouvy na daný termín. Díky pracovní cestě se na nás vztahuje výjimka a nepotřebujeme žádnou karanténu ani nic podobného. 

Zrušení termínu
Pokud se na termín přihlásíte, zaplatíte a pak to zrušíte, sháníte za sebe náhradu, jinak peníze nevracím. Chápu, že e občas může komukoli cokoli přihodit, ale my za to nemůžeme a nebudu celé skupině zvedat cenu jen proto, že jeden z Vás z nějakého důvodu nemůže. Samozřejmě Vám s tím mohu pomoct na svém Instagramu formou příspěvku na stories a taky napíšu zprávu na Whatsapp. Vynasnažím se Vám pomoct, ale očekávám, že když už mi přiděláte starost navíc, budete féroví a přiložíte ruku k dílu taky. Být Vámi nespoléhám jen na mé sociální sítě. Prozatím to vždy vyšlo a termíny se naplnily, ale pokud to jednou nevyjde,...

Alkohol a drogy
Alkohol si pijte jak chcete, to mi je jedno, ale jestli zjistím, že mi na výlety někdo tahá drogy počínaje marihuanou, dostane flákanec, sbalí si věci a jede na vlastní náklady vlakem domů. Samozřejmě na další výlety už v budoucnu nepojede. Žádné takové sračky u nikoho vidět nechci.