21 dní dvobody v Norsku - Listopad 2020

Covid! Budeš muset do karantény! Nedostaneš se ani přes Dánské hranice, strejda tam jezdí a říkal mi to! Sám? Ses zbláznil? Něco se ti stane! 

 

Podobná slova jsem před odjezdem do Norska slýchal ze všech možných stran jak od cizích lidí, přátel, tak i rodiny. Drtivá většina se mě od cesty snažila odradit a jen hrstka mě podpořila a přála mi na cestě štěstí. A víte co? Jsem šťastný, že jsem měl opět svou hlavu, nikoho z Vás neposlechl a vyrazil. Na cestách jsem zcela sám strávil 21 dní a musím říct, že to bylo těch nejkrásnějších a nejsvobodnějších 21 dní, které jsem kdy zažil! Nikdo mi do ničeho nekecal, mohl jsem si dělat cokoli jsem sám uznal za vhodné,  nikdo mi neříkal tam nechoď, je to nebezpečné,... Jediný kdo semnou neustále mluvil byl můj vnitřní hlas a ten mě většinou jen žene vpřed...

 

Přiznám se, že ze začátku jsem měl obavy jaké to bude, být odloučený od rodiny i přátel na celé 3 týdny. Být úplně sám. Teď už to vím. Je to naprosto skvělé! Nikdy jsem se z žádné dovolené nevrátil tak psychicky odpočatý jako tentokrát! A moc bych Vám všem přál zažít totéž. Období nejpřísnějších karanténních opatření mělo totiž jednu velkou výhodu a to, že i na těch turisticky nejnavštěvovanějších místech budete úplně sami.

 

V následujícím videu najdete vše co se mi podařilo natočit a vyfotit při cestě dlouhé 8000 km napříč Českou Republikou, Německem, Dánskem, Švédskem, Finskem, Norskem a Polskem. Čekají Vás naprosto prázdné pohlednicové vyhlídky  národního parku Svartisen s jeho ledovcem, Nordkapp, Knivskjellodden, Lofoty, Trollstigen, noční tance polární záře a taky mnohé problémy, nová přátelství a dobrodružství. Takže se pohodlně usaďte a užijte si záznam z mé cesty.